Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celá trasa výletu: Rovensko pod Troskami-Borecké skály-Trosky-Vidlák-Hrubá

Skála-Sedmihorky (cca 14,5 km)Obrazek

Za celou dobu, co navštěvujeme Český ráj, se nám nikdy nepodařilo spatřit kvetoucí stromy. Vždy nám do toho něco přišlo. Letos jsme si to konečně vynahradili. Mohu vám říct, že to opravdu stálo za to! Nejméně dvakrát do roka navštívíme Borecké skály. Je odtud nádherný výhled na dominantu Českého ráje. Nutno podotknout, že tato lokalita nebývá nijak přelidněná, proto zde můžete spočinout a kochat se a kochat se úžasnými pohledy. Pod jednou zdejší borovičkou jsem zakopal před několika lety poklad. Sám už nemohu přijít na to, pod kterou to bylo. Pro ziskuchtivé, snad jen tolik. On to nebyl poklad, i když třeba jednou bude, byla to drobná mince, již v srpnu roku 2008 končí platnost. K této minci se ještě jednou vrátíme později.

Na těchto výletech se také občas setkáváme s různými nápisy nebo sděleními. Mám dvě, které počítám k těm opravdu nej. Když v Karlovicích byly ještě na nádraží k dispozici WC, měli tam úžasný nápis tohoto znění:

„Pánové, to, co právě držíte v ruce, není zas až tak dlouhé, jak si myslíte. Pro to, prosíme, udělejte jeden krok vpřed. Děkujeme vám.“ Ten krok jsem při oné potřebě udělal, ale z úplně jiných důvodů. Jsem silně krátkozraký, a to děkujeme vám, už jsem nemohl přečíst. Jak to celé dopadlo, to si každý domyslí.  

Ahoj příště Obrazekzp

Zpět

Obrazek


 

 

  

 

Náhledy fotografií ze složky 1 trasa: Rovensko-Sedmihorky 2007