Jdi na obsah Jdi na menu
 


Putování v roce 2013

35.jpg

Malá Skála-Besedice-Loučky-Klokočí- Klokočské skály- Rotštejn-Dubecko cca 12 km

Rozhledna na Dubecku se nachází zhruba 1 km od Mírové p.Koz.,Loktuše,na Špici. Z Mírové od pohostinství jdete směrem na Turnov. V pravotočivé zatáčce  uhnete do leva, dojdete ke kapličce . Odtud uhnete napravo a narazíte na dům pana Lejska  čp. 6, cca 150m od rozhledny, který vám zapůjčí klíč ke vstupu na rozhlednu (viz foto). Vstupné činí 20,-Kč. Nutno podotknout, že výstup na rozhlednu je opravdu pro  silnější povahy.

Výhled: kruhový rozhled do krajiny Českého ráje, na Klokočské skály, Krkonoše či Jizerské hory, Bezděz, Ralsko. Výška vyhlídkové plošiny: 33m. Historie: Do výše 50 metrů se tyčí rozhledna u Mírové pod Kozákovem na kopci Dubecko (399m). Stavbu věže zde realizovala společnost Eurotel, která usilovala o pokrytí přilehlé oblasti svým signálem pro mobilní telefony. Obec si však po prvním jednání na jaře 2001 vynutila, aby byl původní projekt předložený Eurotelem rozšířen i o schodiště a ochoz, který by sloužil jako turistická rozhledna.

           Dobrý den, dobré odpoledne, dobrou noc podle toho, co je. Ochranu na cestách a šťastný návrat domů vám přeje patron těchto stránek.

Ahoj příště Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Foto archiv 2013