Jdi na obsah Jdi na menu
 


 …a nastala opět zima. Popravdě řečeno zima zrovna nepatří mezi má oblíbená  roční období. Ale je tu a tak mě napadlo sáhnout po tomto klasickém dílku, které naprosto úžasným způsobem popisuje  zimu v Krkonoších. Asi bych tu měl napsat Warning Adults Only, to kvůli tvrdším výrazům, které se zde vyskytují.  Mohl bych je zaměnit za slušnější, ale to by nebylo už ono.

Z mého Krkonošského deníčku

(12. října) Přestěhoval jsem se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože jak je tady krásně! Už se nemůžu dočkat až majestátné horské vrcholy pokryje čistý, jiskřivě bílý sníh!

(20. října) Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na Zemi. Podnikli jsme malý výlet do okolí a při tom jsme zahlédli několik jelenů. Jak byli nádherní!  Zdá se, že jelen je jedno z nejkrásnějších zvířat na Zemi.

 (11. listopad) Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak krásného jako je jelen. Doufám, že už konečně začne sněžit.

(2. prosince) Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše  bylo pod jiskřivou  sněhovou pokrývkou. Kolem je vše jako na vánočním pohledu.  Proházel jsem přístupovou cestu a uspořádali jsme rodinnou koulovačku.  Potom projel kolem sněžný pluh a  musel jsem znovu proházet přístupovou cestu. Prostě  to tady miluju!

(12. prosince) Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s naší přístupovou cestou.  Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.

(19. prosince) Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté přístupové cestě jsem se  nedostal do práce. Byl jsem úplně vyčerpán prohazováním cesty. Zkurvenej sněhovej pluh!

(23. prosince) Včera napadlo ještě víc těch  blbejch  sraček.  Mám na rukou puchýře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněhový pluh čeká někde za rohem, dokud neproházím cestu. Hajzl jeden.

(25. prosince) Veselé Vánoce. Ještě víc toho zasranýho sněhu. Jestli dopadnu toho zasranýho zkurvysyna co řídí ten pluh, nakopu ho do prdele. Nechápu,  proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívají víc soli, která by ten sajrajt rozpustila.

(27. prosince) Zase napadlo víc těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák, s výjimkou prohazování přístupové cesty, pokaždé když projel  sněžný pluh. Nakonec i pluh uvízl v závěji a ten řidič měl odvahu přijít si vypůjčit mojí lopatu.  Řekl jsem mu, že jsem jich už šest zlámal, když jsem prohazoval zahrnutou cestu a pak jsem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.

(29. prosince) Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta celou kupu toho bílýho svinstva a vydal jsem se  do obchodu pro nějaký jídlo. Při zpáteční  cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám na autě škodu za padesát tisíc. Ty zkurvený bestie by měli postřílet! Divím se,  že je v sezóně lovci nevystříleli úplně všechny.

(12. března) Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil, jak může  za jednu zimu zrezivět od té debilní soli, co s ní ty hovada sypou silnici.

(12. dubna) Odstěhoval jsme se zpátky do Prahy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město! Nechápu jak někdo může žít v takové prdeli, jako jsou Krkonoše!


zimni-radnice.jpg